Üniversite mezunları arası spor karşılaşmaları şeklinde tasarlanan ve hayata geçirilen bir etkinlik olan MasterGames 'in amacı üniversite mezunlarının kendi okullarının mezunlar dernekleriyle iletişimlerini artırmak ve eski okul arkadaşlarının spor etrafında yeniden bir araya gelerek keyifli zaman geçirmesine vesile olmak.   

İlk MasterGames, 2014 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği öncülüğünde, 4 üniversite mezun derneğinin (BİLGİM, BUMED, İTUMD ve ODTUMİST) katılımı ile 4 branşta (Basketbol, Voleybol Atletizm ve Tenis) gerçekleşmiştir. 200'den fazla sporcunun katıldığı ilk etkinlikten sonra, etkinliğin büyümesi kaçınılmaz olmuş ve  ikinci senesi 2015'te katılan mezunlar derneği sayısı 6'ya (BARC, BİLMED, BUMED, GSÜMED, SUMED ve YTÜMED) ve branşlar da 9'a (Basketbol, Voleybol, Atletizm, Masa Tenisi, Orman Koşusu, Tenis, Yüzme, Satranç ve Tavla) yükselmiştir. Yine 200 den fazla mezun yarışmalara katılmış ve keyifle eski günlerini anarak yarışmışlardır.

Bu sene 3. kez gerçekleştirilecek olan MasterGames, bağımsız bir platform haline gelmiş ve başından beri organizasyonun sorumlusu olan Tijen Mergen'in kurucusu olduğu TEK Girişim Ltd. koordinasyonunda 7 mezun derneğinin komite üyesi olarak (BARC, BİLGİM, BİLMED, BUMED, İTUMD, ODTUMİST, SUMED) ve bazı katılımcı üniversitelerin katılımı ile gerçekleşecektir.  MasterGames 2016'da hem branş hem de karşılaşmaların gerçekleştirileceği tesis sayısı olarak da büyüme hedefleniyor. Müsabakaların daha çok katılımcı üniversitelerin mezunlar günleri ya da çok sayıda mezunu bir araya getiren önemli organizasyonlarına denk getirilmesine özen gösteriliyor. Böylelikle, daha çok mezunun katılımı ve daha keyifli müsabakalar amaçlanıyor.

MasterGames 2016'nın içeriğinde 4 takım, 4 bireysel ve 2 tane de zihin sporu branşı bulunmakta. Takım sporu olarak Basketbol, Futbol, Voleybol ve Yelken; bireysel sporlarda Koşu, Masa Tenisi, Tenis ve Yüzme; ve son olarak zihin sporlarında da Satranç ve Tavla branşlarında yarışıldı..

 

Okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmak, mezunlarımız arası ilişkileri güçlendirmek için sizleri de MasterGames’e bekliyoruz.

2019'da Görüşmek Üzere

SPONSORLAR